Zakup samochodu zawsze stanowi wyzwanie. Bez znaczenia jest to, jaka kwota zostanie na ten cel wydana. Wybór modelu, który kompleksowo spełni oczekiwania, to niełatwe zadanie. Im większa kwota na samochód, tym większe oczekiwania. Jaki samochód do 100 tys. zł kupić, aby być zadowolonym z wyboru? Podpowiadamy.

Samochód do 100 tys. zł, czyli komfortowo

Kwota w wysokości 100 tys. zł. daje możliwość wyboru klasycznego sedana, cieszącego się popularnością SUV-a czy kombi, które doskonale sprawdza się w roli rodzinnego pojazdu. Każdy z tych typów zapewni zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo, czyli dwie cechy (ale nie tylko), na których najczęściej zależy kupującemu. Niemały wpływ na komfort ma wyposażenie samochodu. W przypadku auta za 100 tys. zł, w tej kwestii można sporo oczekiwać. I wcale nie chodzi o klimatyzację czy elektryczną regulację szyb i lusterek, które od pewnego czasu stały się standardem. Na co więc warto zwrócić uwagę? Na klimatyzację, ale strefową – to praktyczne zwłaszcza wtedy, gdy samochodem podróżuje więcej niż jedna osoba. Nie bez znaczenia jest także elektryczna regulacja foteli, najlepiej z pamięcią ustawień. Praktyczna będzie skórzana tapicerka. W tym przypadku producenci poszli krok naprzód i najczęściej wyposażając auto w skórzaną tapicerkę, oferują podgrzewane fotele – funkcja niezwykle przydatna zimą. A co latem, kiedy skóra się nagrzewa? Rozwiązaniem jest wentylacja foteli. Inne elementy wyposażenia wpływające na komfort to m.in. bezkluczykowy dostęp do samochodu, multimedia, łączność Bluetooth czy nawigacja i gniazda USB.

…i z charakterem!

Komfort to nie wszystko. Ważny jest także charakter samochodu. I oczywiście styl. Mając do dyspozycji kwotę 100 tys. zł., dobrym rozwiązaniem jest sprecyzowanie swoich oczekiwań dotyczących tego czy samochód ma mieć charakter sportowy czy powinna go wyróżniać elegancka linia. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Warto jednak odpowiednio wcześniej określić swoje oczekiwania w tej kwestii, co znacząco ułatwi i przyspieszy znalezienie wymarzonego modelu, który sprosta wymaganiom. Rozsądne jest też zawsze sprawdzenie auta przed kupnem.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Poszczególne marki samochodów często już od pierwszej chwili wywołują skojarzenia. Mówiąc o bezpieczeństwie, w pierwszej kolejności na myśl przychodzi Volvo. Zastanawiając się nad klasą, bez bez wahania wiele osób odpowie Mercedes. Audi to najczęściej niemiecka precyzja. Chcąc zainwestować w samochód do 100 tys. zł, warto wziąć pod uwagę każdą z wymienionych marek. A jaki model wybrać? Ile osób, tyle gustów. Z tym nie należy dyskutować. Oto lista modeli, na jakie warto zwrócić uwagę. Wśród sedanów uznanie wielu osób znajdzie Audi A6, BMW serii 5, Lexus IS, Volvo S60, Mercedes Klasa E, Toyota Avensis, Mazda 6 czy Volkswagen Passat. Modne SUV-y to m.in. Audi Q5, Audi Q7, BMW X6, Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mercedes ML, Mercedes GLK, Mazda CX-5 czy Volvo XC 60. Rodzinne i jednocześnie praktyczne kombi to m.in. BMW serii 5, Hyundai i40, Mazda 6, Volvo V60, Mercedes Klasa E, Opel Insignia, Skoda Octavia czy Toyota Avensis.