Masz 20 tysięcy złotych i chcesz kupić samochód, ale nie wiesz jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę? Pomożemy wybrać, jakie kupić auto do 20 tysięcy! Podpowiemy też, którymi markami warto się zainteresować.

Jakie są możliwości?

20 tysięcy złotych to i mało, i dużo. Jedno jest jednak pewne. Za taką kwotę można kupić samochód, który będzie służył przed kilka kolejnych lat. W przeciwieństwie do aut za 10 tysięcy złotych, tutaj można liczyć na bogatsze wyposażenie. Co więcej, jeśli trafimy za zadbany model, jest szansa, że auto nie będzie sprawiało problemów podczas eksploatacji, a to z kolei pozwoli na uniknięcie kosztownych napraw, przy czym trzeba zaznaczyć, że wspomniane kosztowne naprawy mogą dotyczyć wszystkich samochodów, bez względu na ich wartość. Kluczowym tutaj jest stan samochodu, ponieważ należy liczyć się z tym, że auto do 20 tysięcy złotych to już kilkuletni pojazd. Na co więc warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na koszty związane z utrzymaniem auta – zbyt wysokich zdecydowanie wszyscy chcą uniknąć.

Jaka marka, jaki model – auto do 20 tysięcy

Każda marka ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób ceni niemieckie samochody głównie za ich niezawodność, a przy tym doskonały wygląd. Również francuskie samochody mają wielu swoich wielbicieli, którzy dostrzegają w nich bogate wyposażanie, komfort jazdy, a także stylistykę. Cechy, którymi dana marka przyciąga można wyliczać niemal w nieskończoność. Przed podjęciem decyzji o wyborze auta do 20 tysięcy złotych, warto zastanowić, czego przede wszystkim oczekujemy od swojego przyszłego pojazdu? Niezawodności i bezawaryjności czy bogatego wyposażenia i wyjątkowego stylu? A może uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę. Wybieramy wśród kilkuletnich samochodów, które cieszą się największą popularnością na rynku motoryzacyjnym. W pierwszej kolejności należy wymienić Volkswageny. Tutaj zdecydowanie króluje Golf V (produkowany do 2009 roku), kolejnym chętnie wybieranym Volkswagenem jest Polo (w cenie do 20 tysięcy złotych można znaleźć modele produkowane od 2009 roku). Następna propozycje to Seat Leon (model produkowany w latach 2005-2012), Seat Ibiza IV (model produkowany od 2008 roku), Renault Clio III (2005-2012), Renault Megane III (2008-2016), Peugeot 207, Peugeot 308. Inne chętnie wybierane modele to m.in. Mazda 5 (2005-2010), Honda Civic VIII (2006-2011), Ford Focus Mk2 (2004-2011) czy Ford Fiesta Mk 7 (modele produkowane od 2008 roku).

Zaufaj specjalistom

Warto pamiętać, aby podczas zakupu używanego samochodu kierować się rozsądkiem i dokładnie sprawdzić auto. Nie masz wystarczającej wiedzy i nie chcesz samodzielnie podejmować decyzji? Jedną z możliwości jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który fachowo oceni stan auta i pomoże w wyborze auta spełniającego indywidualne oczekiwania.

Aby nie trafić na samochód w bardzo złym stanie, należy upewnić się przed zakupem, że wybrany model jest w dobrym stanie technicznym. Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty w zakupie auta używanego.