Bez większego trudu można kupić samochód do 10 000 zł. Rynek samochodów używanych, daje większe możliwości, niż może się wydawać. Zapewne nie będzie to auto marzeń, ale jego funkcjonalność z pewnością wiele wynagrodzi. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując samochód do 10 000 zł i czego można oczekiwać.

Wcale nie tak mało

Niektórym osobom może wydawać, że kwota rzędu 10 tysięcy złotych nie pozwala na zbyt wiele i niesie za sobą ryzyko. Dla innych ta suma to wcale nie tak mało. Spośród licznych ofert, z pewnością można wybrać taką, które w pełni sprosta oczekiwaniom oraz potrzebom i przede wszystkim możliwościom. Jedno jest pewne. Ciekawych propozycji nie zabraknie. Choć znalezienie tego odpowiedniego samochodu może potrwać nieco czasu, to jednak warto go na to poświęcić. Ważne, aby znaleźć auto w całkiem dobrym stanie. Przy odpowiednim dbaniu o nie, będzie można się nim cieszyć nawet przez kilka następnych lat. Wspomniane ryzyko można zminimalizować, odpowiednio sprawdzając samochód. Mając do dyspozycji 10 tysięcy złotych na pewne kwestie można, a nawet trzeba będzie przymknąć oko. Należy spodziewać się na przykład tego, że coś będzie wymagało naprawy albo pojawią się ślady pierwszej korozji. Wiek pojazdu nie musi oznaczać konieczności ciągłego odwiedzania warsztatu samochodowego, ale stan techniczny pojazdu to kwestia priorytetowa i tutaj nie zawsze można pójść na ustępstwa.

Możliwości

Chcąc kupić samochód za kwotę 10 tysięcy złotych, można wybierać w autach klasy średniej oraz kompaktowych, które zapewnią komfort jazdy. Nie wykluczone są też samochody zaliczane do klasy B czy vany. Specjaliści radzą, aby skoncentrować się na silnikach benzynowych, co związane ma być z generowaniem mniejszych kosztów. Nie oznacza to jednak, że kategorycznie trzeba zrezygnować z silników diesla. Warto dodać, że często zaletą niedrogich samochodów są mniejsze koszty mniejsze związane z eksploatacją.

Jaki wybrać samochód do 10 000 zł?

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego modelu, warto wiedzieć, że auta takie jak Seat, Skoda czy Volkswagen zapewniają nie tylko komfort jazdy, ale również ich spalanie czy awaryjność będą na podobnym poziomie. Wśród polecanych samochodów do 10 tysięcy nierzadko pojawia się Audi A4, które wyróżniało się bardzo dobrymi silnikami benzynowymi oraz Opel Astra II. Tutaj sugerowano się mało awaryjnymi silnikami.

Kwota 10 tysięcy złotych, poza wspomnianymi, pozwala na wybór między innymi takich modeli jak Toyota Yaris, Opel Zafira, Fiat Grande Punto, Ford Focus, Renault Laguna, Honda Civic czy Volkswagen Passat.

Aby nie trafić na samochód w bardzo złym stanie, należy upewnić się przed zakupem, że wybrany model jest w dobrym stanie technicznym. Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty w zakupie auta używanego.