Masz 30 tysięcy złotych i cel – kupić auto. Wyzwanie? Wszystko zależy od oczekiwań, a dysponując wspomnianą kwotą, można ich mieć całkiem sporo. W rzeczywistości wybór nie będzie tak oczywistą decyzję, jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Jakie auto kupić za kwotę 30 tysięcy złotych?

Niełatwa decyzja

Zakup auta jest tematem, nad który można dyskutować godzinami. Niektórzy auto kupują z myślą o tym, że będzie im służyło przez kilka kolejnych lat, inni, że za rok z pewnością wymienią je na inny model. Idąc dalej, mnóstwo osób jest zwolennikami konkretnych marek, którym są wierni, innym zależy np. na bogatym wyposażeniu. Mając do dyspozycji kwotę 30 tysięcy złotych warto w pierwszej kolejności sprecyzować, jakie ma być nasze nowe auto. W tym miejscu w większości przypadków zaczynają się schody, ponieważ z jednej decyzji o zakupie auta robi się ich znacznie więcej. I wcale nie chodzi o kolor, który nawiasem mówiąc, nierzadko może wywołać sporo zamieszanie u przyszłego właściciela.

W czym wybierać?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Za 30 tysięcy złotych można (a nawet powinno się) oczekiwać auta w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, jednocześnie dobrze wyposażonego. Do tego wybierać można wśród aut z niemal każdej klasy. I to właśnie ten moment, kiedy musimy zdecydować – miejski, mały, kompaktowy, rodzinny, luksusowy, sportowy… A jakie konkretne modele kupimy za wspomniane już 30 tysięcy złotych. Wśród propozycji często pojawia się Fiat 500, który ze względu na swój stylowy charakter zyskał sporą popularność. Inne propozycje to Volkswagen Golf VI, Skoda Fabia II czy Seat Ibiza IV, które mogą niejedną osobę zaskoczyć wyposażeniem czy też wygodą podczas prowadzenia. Szukasz auta oferującego większą przestrzeń i wysoki komfort podróżowania? Warto zwrócić uwagę na takie modele jak Opel Insignia, Ford Mondeo Mk4 czy Mazda 6. Oczywiście to tylko kilka przykładowych modeli. Wybór aut, które można kupić za 30 tysięcy złotych jest znacznie większy.

Wcale nie tak mało?

30 tysięcy złotych to dla jednych niewygórowana kwota za samochód, dla innych z kolei spora suma pozwalająca na zakup auta, które spełni szereg oczekiwań, a przy tym umożliwi zostanie posiadaczem wymarzonych czterech kółek. Bez wątpienia jest to kwestia dyskusyjna. Ważne jednak, że kwota daje mnóstwo możliwości, a podejmując odpowiednią decyzję i jednocześnie wybierając samochód, który nie tylko będzie w dobrym stanie technicznym, ale i spełni indywidualne wymagania, może służyć nawet przez kilka kolejnych lat.