Chcąc przeznaczyć 50 tys. zł na używany samochód, jest z czego wybierać. Różnorodność modeli sprawia, że każdy bez wątpienia znajdzie takie auto, które niemal pod każdym względem spełni jego oczekiwania. Tym razem podpowiadamy, jakie kupić auto do 50 000 zł, na co zwrócić uwagę i jakie modele warto wziąć pod uwagę.

Większy budżet – większe możliwości

50 tysięcy złotych to kwota, która pozwoli cieszyć się samochodem o wysokim komforcie, a do tego świetnie się prezentującym. Wybór jest szeroki: stylowy sedan, wygodne kombi, sportowy hatchback, SUV z napędem na cztery koła, a to dopiero początek. Zależy Ci na bogatym wyposażeniu czy mocnym silniku? Wydawać się może, że przeznaczając na auto 50 tys. złotych, problem ze znalezieniem tego odpowiedniego będzie mniejszy niż w przypadku zakupu auta za 10 czy 15 tys. zł? Nic bardziej mylnego! Większy budżet oznacza więcej możliwości, a co za tym idzie – więcej decyzji do podjęcia. Ale od początku.

W czym wybierać?

Poszukiwania samochodu warto zacząć od sprecyzowania swoich oczekiwań. Odpowiednie auto ma być duże i wygodne czy może sportowe, a jego silnik ma zrobić wrażenie na niejednej osobie? W czym wybierać? Na początek luksusowa limuzyna będąca synonimem bezpieczeństwa, a ponadto świetnie wyposażona, uważana na auto z tak zwanej wyższej półki. Brzmi świetnie. Jakie modele warto wziąć pod uwagę? Audi A4 (B8, produkowane do 2015) lub równie stylowe Audi A6 (C6, produkowane do 2011 roku). Inne propozycje to BMW serii 3 (E90, produkowane do 2012 roku) lub BMW serii 5 (E60 produkowane do 2010), a ponadto Mercedes klasa S, Toyota Avensis czy Volkswagen Passat.

Twoim celem jest kombi? Tutaj możliwości są równie duże. Wśród proponowanych modeli znajduje się między innymi Skoda Octavia III. Za kwotę ok. 50 tys. zł można kupić stosunkowo nowy samochód z atrakcyjnym wyposażeniem. Doskonale się sprawdzi jako rodzinne auto. W przypadku kombi dobrym wyborem będzie również Audi A4. Zdecydować się można ponadto na takie modele jak m.in. Peugeot 508 czy Skoda Superb.

Kolejne już możliwości to modny, chętnie wybierany w ostatnim czasie SUV oraz hatchback o sportowym charakterze. Wśród tych pierwszych warto zwrócić uwagę na takie modele jak Ford Kuga, Volkswagen Tiguan, BMW X1, Hyundai ix35 czy Nissan Qashqai. Warty uwagi hatchback to m.in. Seat Leon, Opel Astra, Opel Corsa, Skoda Fabia, Renault Clio.

Jakie kupić auto do 50 000 – rozsądne zakupy

To, że auto za 50 tys. zł zapewni komfort i będzie bogato wyposażone, nie powinno pozostawiać wątpliwości. Warto jednak pamiętać o tym, że bez względu na to czy na auto wydamy wspomniane 50 tys. zł, 20 czy 100 tys. zł, samochód będzie wymagał ponoszenia kosztów związanych z eksploatacją, nigdy nie mamy pewności zakupu samochodu bezawaryjnego. Oznacza to, że do zakupu należy podejść z rozsądkiem i liczyć się z tym, że jego stan nie będzie idealny. Oprócz przemyślenia jakie kupić auto do 50 000, warto też przy takiej kwocie zainwestować w pomoc w zakupie samochodu, aby przykro się nie rozczarować, kiedy po pewnym czasie używania zaczną pojawiać się wszystkie niewykryte wcześniej mankamenty.